reklamı kapat

POPÜLER

iphone concept

iPhone 8 Plus’ta kavisli OLED ekran sürprizi

Sharp’ın yeni CEO’su Tai Jeng-wu, yeni iPhone modeli hakkında açıklamada bulundu. Kısa bir süre önce üç farklı ekran boyutuyla geleceği iddia edilen iPhone 8 Plus’ta kavisli OLED panel yer alabilir. Gelecekteki iPhone modellerinin LTPS (düşük sıcaklıklı poli-silikon) teknolojisinden OLED panellere geçiş yapacağını dile getiren Tai, iPhone 8 Plus’ta kavisli OLED panelin yer alacağını belirtti.

Şirketin kendisini dönüştürmediği takdirde inovasyona imza atmayacağını söyleyen Tai, bu durumun bir kriz olabileceğini ve aynı zamanda bir fırsat olduğunu ifade etti. Geçtiğimiz hafta paylaşılan bir haberde iPhone 8’in 4,7 inç, 5 inç ve 5,5 inç ekran boyutuyla geleceği iddia edilmişti. 4,7 inç ve 5 inçlik modellerin ekranında LCD, 5,5 inçlik modelde ise OLED panelin kullanılacağı belirtilmişti. Ana ekran tuşunun yer almayacağı iddia edilen iPhone 8’de parmak izi sensör teknolojisi Touch ID’nin ekrana entegre edileceği, gelişmiş Taptic Engine ve kablosuz şarjın da iPhone 8’de yer alacağı dile getiriliyor.

*Haberde kullaılan görsel temsilidir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 8 Plus’ta kavisli OLED ekran sürprizi” için bir cevap

  1. Hakan dedi ki:

    Kavisi mavisi bir kenara bırakalım. OLED ekran, kablosuz ve hızlı şarj özellikleri olmazsa iPhone 8 çöp olur. Elalemin artık yüzüne bakmadığı, eskittiği teknolojiler daha iPhone7’ye gelmedi. Lan Google Pixel Mixel bi kenara elalemin elektrikli aracı bile hızlı şarj oluyorken biz şarj aletinin başında çürüyoruz. Xiaomi bile Samsung’u titretecek cihazlar tanıtıyorken Apple 2-3 senedir somut bir çözüm üretemiyor. Çok sinirliyim @Log çok…