reklamı kapat

POPÜLER

Facebook, Snapchat’i andıran yeni özelliklerle geliyor [Video]

Facebook son zamanlarda yoğun ilgi gören Snapchat‘in bazı özelliklerini “ödünç” almaya devam ediyor. Şimdi de Facebook’a yeni bir kamera özelliği ekleniyor.

Özellikle gençler arasında hızla yaygınlaşan Snapchat kullanıcıların birbirine kısa videolar ya da fotoğraflar göndermesini sağlıyor. Uygulama daha sonra video ve fotoğrafların üzerine eğlenceli filtreler eklemeye başladı. Bu özellik de Snapchat’in popülerliğini katlamasına yardımcı oldu. Şimdi Facebook bu pastadan pay almaya karar verdi. Başlangıçta Messenger Day isimli uygulama Facebook Messenger‘da denendi. Polonya‘da yapılan testlerde Messenger’a 24 saat süreli içerikler eklenebilmeye başlanmıştı. Şimdi büyük ilgi gören filtreler Facebook’un kamerasına eklenecek. Uygulama Cadılar Bayramı temalı maskelerle birlikte başlatıldı ancak paylaşılan yeni video daha fazla seçeneğin geleceğini müjdeliyor. Şimdilik bu özellik İrlanda‘daki kullanıcılar tarafından test ediliyor. Yapılan yorumlara göre tüm bu yeni özellikler Snapchat’inkilere benziyor. Çeşitli filtreler video veya fotoğrafların üzerine eklenebiliyor. Bunu haber akışında paylaştıktan sonra kimse yorum yapmazsa görüntü 24 saat içinde kayboluyor. Çekilen görüntüler özel olarak belli kişilere de gönderilebiliyor.

Tüm bu yenilikler Facebook uygulamasının sağ üst köşesinde yer alan kamera butonuna eklenecek. Şimdilik bu yeni özelliklerin ne zaman dünya genelinde kullanılabileceği bilinmiyor.