reklamı kapat

POPÜLER

Facebook popüler yüz değiştirme uygulamasını satın aldı

Birkaç haftadır interneti adeta kasıp kavuran yeni trend yüz değiştirme uygulamaları. Snapchat’in bile filtrelerine eklediği bu yüz değiştirme çılgınlığında öne çıkan uygulama MSQRD ise başarısını katlayarak artırmış ve Android’e taşınmıştı. Fırsatı gören Facebook değerlendirmekte gecikmedi.

Kullanıcının yüzünü düzgün bir şekilde algılayan ve başarılı filtrelerle eğlenceli yüz değiştirme fotoğrafları yaratmayı mümkün kulan MSQRD, kısa sürede App Store’un en sevilen uygulamalarından biri olmayı başarmıştı. Bu eğlenceli fotoğrafların en çok paylaşıldığı platform olan Facebook da MSQRD’nin başarısını fark ederek uygulamayı satın aldı. Yani yakında Facebook uygulamasında da benzer filtreler görebiliriz.

Facebook’un MSQRD’yi kapatmayacağı da konuşulanlar arasında. Şimdilik planlar uygulamanın ücretsiz bir şekilde tek başına devam etmesi yönünde. Tabii Facebook’la entegre bir şekilde. Facebook’un uygulamayı satın almak için ödediği ücret ise ne yazık ki bir sır gibi saklanıyor. Ancak uygulamanın ne kadar popüler olduğu göz önüne alınınca çok ucuza gitmediğini varsayabiliriz.