reklamı kapat

POPÜLER

filter

Facebook, Snapchat’in karşısına çıkıyor

17 Kasım 2016

Snapchat’i satın alamayan Facebook, yüz tanıma yazılımı geliştiren FacioMetrics isimli şirketi bünyesine kattı. Carnegie Mellon Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler tarafından kurulan şirket, otomatik öğrenme algoritmalar ve insan yüzlerini gerçek zamanlı analiz eden yazılımlar üzerinde çalışmalar yürütüyor.

VentureBeat isimli internet sitesine açıklamada bulunan Facebook, satın alınan yazılımla birlikte  fotoğraf ve videolara daha fazla efektler eklenebileceğini belirtti. Snapchat’e rakip olacağı belirtilen bu özellik sayesinde kullanıcılar fotoğraflarına çeşitli filtreler ekleyebilecek ve yüz değiştirme araçlarını kullanabilecek. Yüz tanıma uygulamalarına ilgiden ötürü FacioMetrics şirketini kurduklarını söyleyen şirketin CEO’su Fernando De La Torre, geliştirdikleri yazılımın daha fazla insana ulaşacak olmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Facebook, Snapchat’in karşısına çıkıyor” için bir cevap

  1. string dedi ki:

    Daha önce Snapchat ile birebir aynı işleve sahip bir uygulama çıkartmışlardı. Sonu hüsran oldu. Facebook’la yarışmaya çalışan büyük teknoloji şirketleri (Google) nasıl başarısız olduysa. Facebook da Snapchat ile olan yarışında başarısız olacak.