reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen yeni bir tasarım sızdı

iPhone’la ilgili dedikoduların cihazın çıkışına aylar kala başlamasına alışığız. Fakat bu yıl iPhone’la ilgili olarak gelen bilgiler belki de hiç olmadığı kadar tutarsız görünüyor. Gelen bir bilgide olacağı söylenen özellik bir diğer bilgide yalanlanabiliyor. Son zamanlarda birkaç kere denk geldiğimiz arkada parmak izi okuyucu barındıran iPhone 8 tasarımı ise yeni sızıntıyla birlikte bir kez daha karşımıza çıkıyor.

Daha önce de bilindiği üzere Apple, 10. yıla özel olarak hazırladığı iPhone 8’de çerçeveleri olabildiğince daraltmak istiyor. Bunun neticesinde alt tarafta bulunan Touch ID parmak izi okuyucusunun bulunduğu yerden kaldırılacağı söyleniyor. Parmak izi okuyucuyu ekran içerisine entegre etmek isteyen Apple’ın bu özelliği arka tarafta kullanmayı veya tamamen kaldırmayı düşündüğü de söylenenler arasında yer alıyor. Cihazın yayınlanan yeni arka kapak çizimi ise parmak izi okuyucunun arkada bulunabileceğini gösteriyor.

Önceki sızıntılarda olduğu gibi dikey olarak tasarlandığı görülen arka kameranın hemen altında flaş boşluğu bulunuyor. Apple logosunun yerini koruduğu görselde çizimde logonun biraz alt kısmında parmak izi okuyucu için ayrılan boşluk görülebiliyor. Diğer telefonlardakine göre çok daha alt kısma konumlandırılan parmak izi okuyucu gerçekten de burada olursa kullanımı epey zor olacak gibi görünüyor. Tasarım konusunda titiz olan Apple, kullanımı kolay görünmeyen bu tasarımı mı benimseyecek yoksa parmak izi okuyucuyu ekrana entegre ederek kullanıcıları sevindirecek mi bunu hep birlikte göreceğiz.

 

İLGİLİ HABERLER