reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8
iPhone 8

Merakla beklenen iPhone 8 hakkında son gelişmeler

Teknoloji dünyası tarafından merakla beklenen iPhone 8 ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı.

Bu ay üretim doğrulama testine girdiği belirtilen telefonun tasarım sürecinde yeni gelişmeler yaşanabileceği söyleniyor. Sneakleaks isimli bir kullanıcının paylaştığı son çizim görseli iPhone 8’in parmak izi sensörüne dikkat çekiyor. Geçtiğimiz nisan ayındaki iddiayı doğrulayan görselde Touch ID parmak izi sensörünün telefonun arka kısmında yer aldığı görülüyor.

Apple logosunun altına konumlandırılan sensörün tamamen kaldırılabileceği veya ekrana entegre edileceği iddiaları da bir dönem konuşulmuştu. Apple’ın parmak izi sensörünü tamamen kaldırıp güvenlik için göz tarayıcısını tercih edeceği de iddia edilmişti.

iPhone 8
Apple’a yakın bir kaynak Apple’ın parmak izi sensörüyle ilgili orijinal bir planı olduğunu ancak üretimde yaşanan bir sıkıntıdan ötürü şirketin parmak izi sensörünü cihazın arkasına yerleştireceğini söylüyor. Apple’ın en yeni A11 işlemcisinden güç almasını beklediğimiz iPhone 8’in neredeyse çerçevesiz 5,8 inçlik OLED ekrana, paslanmaz çelik kenarlara ve kablosuz şarja destek vereceği ifade ediliyor. iPhone 8’in arka kısmında ise daha iyi bir alan derinliği için çift arka kameranın dikey olarak konumlandırılacağı söyleniyor. 3D kamera teknolojisine destek vermesi beklenen iPhone 8’de kablosuz şarj teknolojisinin de kullanılacağı ifade ediliyor. Eylül ayında tanıtılacağı konuşulan iPhone 8’in 128 GB’lık ve 256 GB’lık hafıza seçenekleriyle geleceği belirtiliyor. Telefonun yurt dışında satış fiyatının sırasıyla 999 dolar ve 1.099 dolar olacağı söyleniyor.