reklamı kapat

POPÜLER

Türk yapımı RPG oyun Stygian engel tanımıyor [Video]

22 Mayıs 2017

Kickstarter kampanyasını başarıyla tamamlayan yerli yapım Stygian: Reign of the Old Ones (Stygian: Yüce Eskilerin Hükmü) için geri sayım başladı.

Geçtiğimiz yıl bir Kickstarter kampanyası ile ismini duyuran Cultic Games, H. P. Lovecraft’ın evreninde geçen bir RPG tasarlamış ve oyuncuların beğenisini kazanmıştı. 55 bin euro hedefle çıktıkları Kickstarter kampanyasını 73 bin euro ile kapatan ekibin merakla beklenen RPG’si için geri sayım başladı. Steam’den yeşil ışığı da kapan Stygian: Reign of the Old Ones, hem RPG tutkunlarına hem de korku janrını sevenlere ama her şeyden önemlisi Lovecraft hayranlarına hitap ediyor.

Tek kişilik oyun İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki farklı dil seçeneği sunuyor. İki boyutlu oyunda oynanış dinamikleri klasik sıra tabanlı RPG’dekiler gibi ilerliyor. Ana karakteri baştan yaratabileceğiniz Stygian’da farklı farklı ilginç karakter geçmişleri yer alıyor. Karakterlerin özellikleri de farklılaşıyor. Oyun Windows, Mac ve Linux uyumluluğu sunuyor.

Stygian’da oyuncular harabeye dönmüş Arkham kasabasından cehennemin derinliklerine doğru kasvetli bir yolculuğa çıkıyor. Yüce Eskilerin uyanışından bir sene sonrasını konu alan oyunda, dünyadan olmayan bir yere çekilen Arkam kasabasında şehirdeki garip olayları araştıracak, yükselen karanlığa karşı korunmaya çalışacaksınız. Lovecraft’ın atmosferini ve dönemin korku edebiyatını yansıtan bu ilginç yapıma özellikle korku temasını seviyorsanız göz atmak isteyebilirsiniz. Henüz Türkiye için fiyat bilgisi netleşmeyen oyunun kasım ayında çıkması bekleniyor. Ön sipariş fiyatı ise 20 dolar. Oyunun resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR