reklamı kapat

POPÜLER

Alef

Kenan İmirzalıoğlu’nun yeni dizisi Alef için geri sayım başladı [Video]

Başrolde Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen‘in olduğu Alef için geri sayım başladı. Dün akşam gerçekleşen Türkiye’nin ilk sanal galasında basın mensuplarına ön gösterimi yapılan dizi bu akşam izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

21:30’da Blu TV ve FX Türkiye üzerinden izlenebilecek olan Alef, mistik bir polisiye dizisi. FX ve BluTV iş birliğinde hazırlanan dizinin yönetmen koltuğunda Emin Alper oturuyor. Senaryosunu Emre Kayış’ın kaleme aldığı dizinin konusundan bahsedelim.

Alef konusuyla gizem yaratıyor

Alef, İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu alıyor. Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizide, genç ve hırslı dedektif Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ile tecrübeli ortağı Settar (Ahmet Mümtaz Taylan), İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşüyor. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar (Melisa Sözen) da katılıyor. Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralamaya çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dizinin tanıtım videosunu haberin girişinden izleyebilirsiniz. İki bölümünü izlediğimiz diziyi biz beğendik. Sizlerde diziyi izledikten sonra yorumlarınızı bekliyoruz. Alef dizisinin biraz önce belirttiğimiz gibi FX Türkiye ve BluTV üzerinden yayınlanacağını belirtmekte yarar var.