reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10 Lite

Samsung Galaxy S10 Lite için sevindiren güncelleme

Türkiye pazarının yeni oyuncularından Samsung Galaxy S10 Lite için önemli bir güncelleme haberi var. Model gelişmeyi sürdürüyor.

Geçtiğimiz ay Türkiye’de satışa çıkan detaylı incelemesine burada yer verdiğimiz Samsung Galaxy S10 Lite, abileri Galaxy S10 serisi ve Samsung Galaxy Note 10 serisi için çıkan One UI 2.1 güncellemesini almaya başladı. Şu an Avrupa merkezli olarak çıkmaya başladığı aktarılan güncelleme, yakında Türkiye gibi diğer pazarlarda da OTA üstünden aktif edilecektir deniyor. Nisan 2020 Android güvenlik paketiyle beraber gelen güncelleme, elbette kullanıcılar için oldukça güzel görünüyor. Telefonlarına Android 10 temelli One UI 2.0 getirme konusunda aktif olarak çalışan firma, sevilen arayüzün yeni sürümünü gönderme bakımından da önemli adımlar atmayı sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 Lite için çıkan One UI 2.1 ile neler geliyor?

Yeni sürüm ile ilk olarak “Single Take” modu geliyor. Bu mod tek tuşa basıldığı zaman birden fazla fotoğraf ile video çekiyor, GIF’ler oluşturuyor ve bunların arasından en iyilerini seçerek paylaşmanıza imkan tanıyor. Bu kamera modunun yanında “Night Hyperlapse” modu da yeni özellikler arasında yer alıyor. Aynı zamanda geniş ayarlar sunan “Pro Video Modu” ile baleri uygulaması için “Clean View” özelliği de yeni sürümde yer alıyor. Bu son özellik etkili bir organizasyon ve gruplama sunuyor. Ayrıca yine Galeri uygulamasına “Quick Crop” özelliği ekleniyor. Bu da fotoğrafa zoom yapıp kesilmiş halini hızlıca kaydetmeye yarıyor.

Hepsine ek “Music Share” özelliği de listede. Bu da kişilerin eşleşmiş Bluetooth bağlantılarını arkadaşlarıyla paylaşmasına imkan tanıyor. One UI 2.1 ile yukarıdakilere ek olarak cihazlara Screen Zoom (Temel olarak tüm içeriği büyütüyor) ayarı ve Quick Share (Cihazlar arası hızlı paylaşım) özellikleri de dahil ediliyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun ilk akıllı saati ile tanışın;