reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S10

Merakla beklenen Galaxy S10’da parmak izi sensörü nerede olacak?

Samsung Galaxy S10 ile ilgili iddialara bir yenisi daha eklendi. Teknoloji gündeminden düşmeyen telefonla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Samsung’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre Galaxy S10’da parmak izi sensörü ana ekrana entegre edilecek. Daha önce yapılan iddialarda telefonda parmak izi sensörünün telefonun arka kısmında olacağı iddia edilmişti. Ultrasonik teknolojiden yararlanacağı belirtilen telefonun güvenlik açısından yeni standartlar belirlemesi bekleniyor. iPhone X’da olduğu gibi Samsung da gelecek yıl Galaxy ailesinin 10.yıl dönümünü kutlamaya hazırlanıyor. Galaxy S10 modeliyle birlikte yeni teknolojilerin karşımıza çıkacağı iddia ediliyor. Telefonda aynı zamanda iPhone X’daki gibi üç boyutlu yüz tanıma sisteminin de olacağı konuşuluyor.

Telefonun ekranının Sharp’ın Aquas Crystal ekranından ilham alacağı belirtiliyor. Telefonun ön yüzünün tamamen ekranla kaplı olması ön kameranın nerede olacağını akıllara getiriyor. Samsung’un ön kamerayı nereye konumlandıracağı ise henüz açığa çıkmış değil. Çerçevesiz ekranlı telefonun ekranıyla teknoloji gündemini değiştirmesi bekleniyor. Galaxy S10’a 5,8 inç, S10 Plus’a ise 6,3 inç ekran koyacak şirketin, yeni modellerde bir üç boyutlu yüz tanıma sistemi kullanması da bekleniyor. Güçlerini satıldıkları bölgeye göre Exynos 9820 ya da Snapdragon 855‘den alacak telefonlar, daha şimdiden büyük heyecan yaratıyor.

Galaxy S10 teknoloji dünyası tarafından dört gözle bekleniyor

Apple’ın Face ID teknolojisinde olduğu gibi derinlik algılayabilen kamerayla gelmesini beklediğimiz telefonun önümüzdeki yılın şubat ayında görücüye çıkması bekleniyor.