reklamı kapat

POPÜLER

Vivo

Ekrana entegre parmak izi sensörlü ilk Galaxy telefonunun tanıtım tarihi sızdı

Geçtiğimiz temmuz ayında bir endüstri şirketi, Samsung’un Galaxy P ve Galaxy R adında iki yeni akıllı telefonunu satışa sunacağını iddia etmişti.

Şu anda bu serilerin hangi akıllı telefonları kapsayacağı henüz bilinmiyor.  Galaxy P cihazların orta segmente konumlandırılacağı iddia ediliyor. Önümüzdeki ay resmi olarak tanıtılması beklenen ilk Galaxy P telefonun Galaxy P1 ismiyle kullanıcıların karşısına çıkacağı ifade ediliyor.  

Samsung’un kullanıcılarına bir sürpriz yaparak ekrana gömülü parmak izi sensörünü ilk kez bu modelde kullanacağı söyleniyor. Bilindiği üzere daha önceden kaynaklar bu teknolojinin Galaxy S10 modelinde yer alacağını ifade etmişti. Telefonun ne gibi özellikler sunacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak yakın kaynaklar ekrana entegre parmak izi sensörlü ilk Galaxy cihazının önümüzdeki ay tanıtılacağını söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S10 ne gibi özelliklerle gelecek?

Samsung Galaxy S10, üç farklı ekran boyutuyla gelecek. 5,8 inç, 6,1 inç ve 6,4 inç olmak üzere üç farklı ekran boyutu seçeceğiyle kullanıcıların beğenisine sunulacağı belirtilen telefonlardan 6,1 inçlik ve 6,4 inçlik modellerde ekrana gömülü parmak izi sensörünün kullanılacağı söyleniyor.

Küçük ekranlı modelde bu teknolojinin yer almayacağını 5,8 inçlik modelde optik bir parmak izi sensörünün yer alacağı ifade ediliyor. Farklı bir kaynağın Samsung Galaxy S10 ile ilgili yaptığı bir başka iddia ise telefonda üç adet kameranın yer alacak olması. Pek tabii üçlü kamera kurulumunun Plus modellerinde yer alacağı iddia ediliyor.

İlgili Video

Şirketin en yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Galaxy Note 9