reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy

Samsung’dan tam dört arka kameralı bir akıllı telefon mu geliyor?

Samsung son dönemde 2019’da tanıtılacak Galaxy S10 ailesi ile gündeme geliyor. Ancak firma 2018 bitmeden dört arka kameralı bir modelle karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung‘a çok yakın kaynakları bulunan “Ice Universe”, heyecan verici bir paylaşımda bulundu. Buna göre Samsung tam dört arka kameralı bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. İlginç olarak bu modeli 2018 bitmeden satışa çıkaracağı söylenen firma, çıtayı oldukça yükseltecek gibi görünüyor. Çift arka kameraya geçişi Apple’ın, üç arka kameraya geçişi ise Huawei’nin hızlandırdığı biliniyor. Samsung ise dörtlü dönemin ilk adımını atacak izlenimi yaratıyor. Ancak firmadan 2018 için başka amiral gemisi beklenmiyor. Dört arka kameranın da amiral gemisi haricin bir modele konması olası durmuyor. Bu açıdan ortada gerçekten ilginç bir durum bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 başında Samsung Galaxy S10 ailesi geliyor

Hatırlamak adına Samsung Galaxy S10 ailesi Beyond 0, Beyond 1 ve Beyond 2 olmak üzere üç farklı versiyon halinde geliyor. Duyduğumuz kadarıyla serinin en altında yer alan Beyond 0 modeli 5,8 inç “düz” Super AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Beyond 1 modelinde ise 6,2 inç kavisli Super AMOLED ekran yer alıyor. Bu iki modelin de önünde tek bir kamera bulunuyor. Serinin en üstündeki Beyond 2 ise 6,44 inç kavisli Super AMOLED ekran kullanıyor. Piezoelektrik hoparlör sistemini de bünyesinde barındıracak denilen telefonlar için, olası bir (Sadece Beyond 2’ye özel olabilir) üç boyutlu yüz tanıma özelliği de sık sık gündeme geliyor. Ancak bu halen tam olarak kesinleştirilemiyor.

İlgili Video

Şirketin en yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Galaxy Note 9