reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Ekrana entegre parmak izi sensörlü ilk Samsung telefonlar belli oldu

Samsung’un ekrana entegre parmak izi sensörlü ilk telefonlarının hangi modeller olacağı ortaya çıktı. Daha önce ortaya atılan iddialarda Galaxy S10 ailesinin ekrana entegre parmak izi sensörünü bünyesinde barındıran ilk Samsung telefonlar olacağı ifade edilmişti.

Samsung’a yakın kaynaklardan SamMobile ise Samsung’un bu teknolojiyi ilk kez Galaxy P30 ve Galaxy P30+ modellerinde tercih edeceğini söylüyor. Modellerde parmak izi sensörünün daha uygun optik versiyonuna sahip olacağı ifade ediliyor. Galaxy S10 ailesinde ise daha pahalı ve daha hassas ultrasonik parmak izi sensörünün tercih edileceği söyleniyor. Üst ve orta segment modellerde AMOLED ekran tercihinde bulunan Samsung’un P30 ve P30+ modellerinde LCD ekran tercih edeceği dile getiriliyor. En boy oranı henüz netlik kazanmasa da telefonlarda son günlerde sıkça karşımıza çıkan 18:9 en boy oranın kullanılması bekleniyor. Telefonlardaki işlemci ve kamera performansının nasıl olacağı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy P30 ve Galaxy P30+ ne zaman tanıtılacak?

Galaxy P30 ve Galaxy P30+ modelleriyle ilgili tüm detayların 11 Ekim’de gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkması bekleniyor.

İlgili Video

Şirketin en yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Galaxy Note 9