reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy P30 ve P30 Plus

Samsung Galaxy P30 ve P30 Plus için şaşırtan değişiklik

Samsung Galaxy P30 ve P30+, birkaç gündür gündeme sık sık geliyor. Ancak merak edilen modeller için ilginç bir değişiklik olmuş durumda.

Samsung imzalı ekrana entegre parmak izi sensörlü ilk modellerin Galaxy P30 ve P30 Plus olması bekleniyor. Sağlam kaynaklara göreyse bu modeller P30 adı altından karşımıza çıkmayacak. Firmanın bunun yerine alıştığımız Galaxy A ismini tercih ettiği belirtiliyor. Bu tercih marka bilinirliği için güzel görünüyor. Ayrıca Huawei’nin P30 ismini kayıt altına aldığı da biliniyor. Geçen günlerde Çin merkezli 3C sertifikasını alan telefonlar, dediğimiz gibi özellikle ekrana entegre parmak izi sensörüyle öne çıkıyor. Ancak burada Galaxy S10‘da olacağı gibi ultrasonik değil optik sensörlerin kullanılacağı belirtiliyor. Söylendiği kadarıyla kişilerin karşısına “siyah, mavi, pembe ve kırmızı” olmak üzere dört farklı geçişli renk seçeneğiyle çıkacak telefonlar, tasarımsal olarak yıkarıdaki gibi görünecek deniyor. Yani nispeten geniş çerçevelere sahip modeller bizleri bekliyor. Bu telefonlar orta seviyeye konumlandırılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski isimleriyle Samsung Galaxy P30 ve P30 Plus belirli bölgelere özel

Telefonların ilk olarak Çin ve Hindistan pazarlarında satılacağı söyleniyor. Ancak modellerin ilerleyen süreçte diğer pazarlara da geleceği belirtiliyor. Bu yüzde Galaxy A adın da oldukça mantıklı duruyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni Apple iPhone modelleri