reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Uzman tahminleriyle Samsung Galaxy S10 beklentileri

Henüz Galaxy Note 9’un resmi tanıtımına kavuşamadık ancak her dönem olduğu gibi gözler çoktan Galaxy S10‘a çevrilmiş durumda. TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo, Galaxy S10 modeliyle ilgili tahminlerini paylaştı.

Daha çok Apple ürünleri üzerine yaptığı analiz ve tahminlerle ünlü olan Ming-Chi Kuo, Samsung Galaxy S10 modeli için beklentilerini paylaştı. Genellikle bahar aylarında tanıtılan S serisinin en yeni modelinin 3 farklı boyutla geleceğini belirten Kuo, 5,8 inç, 6,1 inç ve 6,4 inç olmak üzere yeni ekran boyutlarıyla tanışacağımızı belirtiyor. Kuo’nun analizine göre Samsung’un en çok öne çıkaracağı özellik ise ekran altı parmak izi sensörü olacak. Çerçevesiz ekran altına gizlenmiş olan bu teknoloji ise her üç modelde birden yer almayacak. Beklentiler 6,1 inç ve 6,4 inçlik modelde bulunacağı yönünde. Kuo’ya göre en küçük model olan 5,8 inçlik cihazda parmak izi sensörü ekrana gizli olmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekran altı parmak izi sensörü

Kuo’nun analizine göre Koreli üretici tanıtımını ağırlıklı olarak ekran altı parmak izi sensörü üzerine şekillendirecek. Apple’ın cihazlarında yer vermesi beklenmeyen bu özelliğin ileride Koreli üreticinin üst segment A serisi cihazlarında ve Note 10 modelinde de kullanılması bekleniyor. Kuo, en yeni Galaxy S modelinin önümüzdeki yıl 40 milyon adet üretilip dağıtılmasını bekliyor. Üretim bandında ise ağırlığı iki büyük modele verileceğini ön görüyor. Koreli dev için S10 satışları ise çok büyük önem taşıyor. Çünkü hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde paylaştığımız raporda, Galaxy S9 satışlarının firmanın hedeflediğinden uzak olduğunu belirtmiştik.