reklamı kapat

POPÜLER

2020 Skoda Kodiaq

Meraklıları için güzel haber; Skoda Kodiaq Laurin & Klement satışları başlıyor

Skoda’nın, kurucuları olan Václav Laurin ve Václav Klement‘in soy isimlerinin baş harflerini simgeleyen L&K donanım paketinin yurt dışı fiyatları netlik kazandı.

Advertisement

Skoda’nın tanıtıldığı ilk andan itibaren büyük ilgi gören amiral gemilerinden Kodiaq, bu yılın başlarında çok özel bir paketle donatıldı. Markanın kurucuları olan Václav Laurin ve Václav Klement‘in soy isimlerinin baş harflerini simgeleyen L&K isimli bu donanım paketi, aynı zamanda ailenin en üst noktasında yer alıyordu. İlk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen ve LOG okuyucularının da büyük ilgi gösterdiği versiyon, aradan geçen dört aylık zaman diliminin ardından yurt dışında meraklılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Giriş seviyesi niteliğinde olan haliyle yaklaşık 35.000 sterlinlik etiket fiyatı bulunan Skoda Kodiaq Laurin & Klement, bu haliyle 2.0 litrelik dizel motor ve 6 ileri manuel şanzıman kombinasyonuna sahip olacak.

Öne çıkan detaylar

Açıklanan detayların ikinci kısmına baktığımızda bizleri 37.250 sterlinlik diğer kombinasyon karşılıyor. Bu noktadan itibaren DSG şanzımanı standart olarak alan Kodiaq LK dört tekerlekten çekiş sistemine de kavuşmuş oluyor. Benzinli motoru tercih etmek isteyen kullanıcılar ise 190 beygir güç ve DSG şanzıman kombinasyonuyla araca sahip olabilecek. Bu donanım paketiyle birlikte standart olan gelen donanımları da hatırlamak gerekiyor elbette. Dış bölümünde tampon ve egzozlarda ufak değişimler yer alırken, krom parçaların ızgara başta olmak üzere artışı gözlerden kaçmıyor.

19 inç‘lik özel tasarım jantlar ve full-LED ışıklandırmaları standart olarak sunan Skoda, içeride ise LK rozeti ve deri döşemeyi araca dahil ediyor. Canton ses sistemi, ambiyans ışıklandırması, alüminyum pedal seti ve elektrikli koltuklar da bu aşamada diğer tamamlayıcı parçalar arasında. İlk teslimatlarının bu yılın son çeyreği içerisinde yapılması planlanan Kodiaq Laurin & Klement’in Türkiye pazarına sunulup sunulmayacağını önümüzdeki süreç gösterecek.