reklamı kapat

POPÜLER

3D baskı titanyum elektro gitar

Yok edilemez 3D baskı titanyum gövdeli elektrogitar [Video]

Konserlerin vazgeçilmezi ikonik elektrogitar kırma şovu tarih mi oluyor? Andy Holt ve Sandvik‘in 3D baskı titanyum gitarı amfileri parçalıyor.

Rock yıldızlarının ikonik elektrogitar kırma şovu, konserin tepe noktasını oluştururken beraberinde de hayli kalabalık bir gitar mezarlığı getiriyor. Andy Holt ve Sandvik ise “Tüm elektrogitarlara hükmedecek, kırılmaz ve yok edilemez bir gitar mümkün mü?” sorusunu cevaplıyor. Cevap ise 3D baskıda saklı. Alanında uzman isimlerin geliştirme süresince üzerine çalıştığı gitar 3D baskı titanyum gövdeyle geliyor. Hayli karmaşık bir tasarımı bulunan gitar için hafif ama sağlam gövde ikilemi çözülmek zorunda kalınmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amfi parçalayan, sahne yok eden tasarım

Gitar tasarımcısı Andy Holt’un dokunuşlarıyla işlenen tasarım, kırılmaz bir vücuda sahip olmakla kalmıyor aynı zamanda ses performansı olarak da kullanıcıyı tatmin etmeyi başarıyor. Saatlerce izlenen yüzlerce gitar kırma sahnesinin ardından en zayıf noktayı tespit eden ekip, tasarımı bu noktadan itibaren şekillendirdiklerini kaydediyor. Gümüş rengiyle dikkat çeken modelin gövdesindeki tasarım detayları hayli sade olsa da gün sonunda ortaya rock yıldızlarına yakışır bir model çıkmayı başarıyor. Gitarla şov yapan ekip devasa amfileri parçalarken sahneyi dahi yok ediyor. Ortaya çıkan bu 3D baskı yıkıcı güç için hazırlanan videoya haberin üzerinden ulaşabilirsiniz.