reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome 80

Chrome 80 ile geleceği açıklanan çok güzel özellik

Dünyanın en popüler tarayıcıları arasında başı çeken Google Chrome, yakında güzel bir özellik kazanıyor. Buna herkes çok sevinecek gibi duruyor.

Google Chrome için yakın zaman içerisinde 80. versiyon çıkıyor. Sürekli olarak daha iyi halen gelen tarayıcı, milyonlar için vazgeçilmezler arasındaki yerini koruyor. Aktarıldığı kadarıyla popüler tarayıcı 80. sürümüyle internet sitelerinin birçok kişinin canını sıkan “abonelik bildirimlerini” otomatik olarak engelleyebilecek. Bunu aşağıda da görebileceğiniz üzere adres çubuğunun yan tarafında çıkacak ufak bir “bildirimler gizlendi” mesajıyla kullanıcısına gösterecek ve buradan bildirimin açılmasına imkan tanıyacak yeni sürüm, bu sayede can sıkıcı bir problemi daha şık bir şekilde ortadan kaldıracak. Yerleşik olarak açık olmayacağı aktarılan gizleme sürecinin, ayarlardan kolaylıkla açılabileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu yeni Chrome özelliğinin masaüstü yanında mobil için de geldiğini belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome 79 ile neler gelmişti?

Tarayıcı 79. sürümüyle ilk olarak güvenli parola koymayı daha kolay hale getiriyor. Tarayıcı artık sitelere girdiğiniz parolalara bakıyor ve bunların daha önce çalınıp çalınmadığını kontrol ediyor. Yeni altyapı saldırılarda çalınan ve hacker’lara satılan parolalar arasında tarama yapıyor ve daha önce çalınmamış en güvenli parolayı seçmenize yardımcı oluyor. Zararlı sitelere karşı gerçek zamanlı olarak tarama da getiren yeni sürüm, aynı zamanda daha gelişmiş bir çoklu profil desteği sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu