reklamı kapat

POPÜLER

Fiat

Fiat Egea için dördüncü kez üst üste gelen Türkiye başarısı

Türkiye pazarının satış adetlerinde 2015’ten beri lideri konumunda olan Fiat Egea, açıklanan yeni rakamlarda da tahtı kimseye bırakmadı.

Advertisement

Kısa süre önce ODD tarafından açıklanan Türkiye otomobil pazarı verileriyle artık yıl sonu tablosunu net şekilde görmeye başladık. Geçtiğimiz yıla oranla hatırı sayılır oranda kan kaybeden iç pazar, yine de kendi içerisinde başarı hikayesi barındırmayı ihmal etmedi. 2015 yılından beri Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili olan Fiat Egea, 55.430 adetlik pazar payıyla 2019 yılında da liderliği kimseye bırakmadı. Fiat cephesi ise yüzde 15,9‘luk pay ile Türkiye’de otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarının lideri oldu. Professional departmanına baktığımızda ise, hafif ticari araç pazarında yılı ikinci sırada tamamladığını, Doblo ve Fiorino ile sınıf liderliğinin devam ettiğini görüyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat Egea ve ailenin diğer üyeleri yeni yılda da iddialı

Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Marka Direktörü Altan Aytaç; “Markamız adına oldukça pozitif geçen, Türkiye otomotiv pazarının daraldığı 2019 yılında marka olarak hem satış adetlerimizi hem de pazar payımızı önemli ölçüde artırmanın gururunu yaşıyoruz. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz 76 bin adetlik iç pazar satışımızın yüzde 95’ini Tofaş Fabrikası’nda üretilen yerli modellerimiz oluşturdu. Tofaş Fabrikası’nda üretilen Fiat Egea Ailesi’nin 2015 yılından bugüne kadar Türkiye pazarındaki satış adedi 183 bini geçti. 2020 yılında da otomotiv pazarındaki iddiamızı sürdüreceğiz.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

124 Spider