reklamı kapat

POPÜLER

2020 Fiat Egea

Her 5 araçtan biri Fiat; markanın satış başarısından yeni rakamlar açıklandı

2019 yılından beridir kademeli yükselişin sürdüren Fiat için 2020 rüya gibi geçiyor. Marka binek ve ticari sınıflarda lider konumda.

Geride bıraktığımız yılı pazar lideri olarak tamamlayan Fiat, 2020 yılında da payını artırarak liderliğini sürdürüyor. Geçen yıla göre yüzde 116 büyüyerek 90 bin 619 adede ulaşan eylül ayı otomobil ve hafif ticari araç pazarında markanın, satışlarını yüzde 182 artırmayı başardığını görüyoruz. Son tabloda 17 bin 290 adet otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleştirilmiş durumda. Fiat markası bu yılın 9 ayı toplamında ulaştığı 87 bin 266 adetlik satış performansıyla pazar payını geçen yıla göre 2,5 puan daha arttırarak yüzde 17,7’ye yükseltti. 5 yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olan Egea Sedan’ın satış adedi Eylül ayında 10 bin 79 adet olurken, tüm Egea modellerinin 9 aylık satış rakamı ise 56 bin 558 adet olarak gerçekleşti.

Tofaş fiat

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat Egea ailelerine ilgi artmaya devam ediyor

Eylül ayı sonuçlarını ve markanın 2020 yılı performansını değerlendiren Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, “Fiat markası olarak otomobil ve hafif ticari araçlar pazarında hem Eylül ayında, hem de yıl toplamında pazar payımızı artırarak lider olmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Geçen yıldan bu yana devam eden istikrarlı satış performansımız pandemi döneminde daha da arttı ve son 4 ayda Türkiye’de satılan her 5 araçtan birisi Fiat oldu. Fiat markasının başarısında, 2015 yılının Ekim ayında “iyi bir otomobil aynı zamanda ulaşılabilir olmalı” fikriyle satışa sunduğumuz ve tam 5 yıldır Türkiye’nin en çok tercih ettiği model ailesi olan Egea’nın yüksek performansının etkisi çok büyük. Tofaş’ın ustalık eseri olan Egea, aynı zamanda Tofaş Ar-Ge’nin ürün geliştirme yetkinliğinin de önemli bir yansıması” ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sadece Eylül ayında toplam otomotiv pazarının yüzde 19’unu tek başına Fiat markasının oluşturduğunu da vurgulayan Aytaç; “2020 yılının 9 ayı itibariyle, kompakt sedan sınıfının ezber bozan modeli olan Egea Sedan modelinden 50 bin adedin üzerinde satılırken, her biri kendi sınıfının yine en çok tercih edilen otomobilleri olan ve ilginin her geçen gün arttığı Egea Hatchback ile Station Wagon modellerimiz dahil olmak üzere toplam 56 bin 558 adetlik bir satış hacmine ulaştık. Egea model ailemiz, lansmanından bu yana toplam 240 bin adeti aşan bir satış başarısı elde etti. Bu sonuç, çalışan herkesin; Tofaş Ar-Ge’den başlayarak üretim, tedarik zinciri ve bayi teşkilatımıza uzanan çok büyük bir takımın önemli bir başarısıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Egea’nın otomobil pazarındaki başarısının yanı sıra Professional modellerinin de markanın performansında çok önemli bir katkısı var. Doblo, Fiorino ve Ducato modellerimizle hafif ticari araç pazarındaki payımızı geçen yıla göre yaklaşık 8 puan artırarak yüzde 28,5 seviyesine yükselttik. Uzun yıllardır kendi sınıflarının lider modelleri olan Doblo ve Fiorino ile minivan segmentinin de en çok tercih edilen markası olmayı başardık.
” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

2020 Renalt Captur tanıtıldı! İşte bilmeniz gerekenler