reklamı kapat

POPÜLER

FIAT 500 Dolcevita

Fiat 500 Dolcevita ailenin en yeni retro üyesi olarak karşımızda

Sayısını hatırlamakta zorlanabileceğimiz versiyonlar arasında dahil olan Fiat 500 Dolcevita, birkaç noktasıyla karakterini yansıtıyor.

İçerisinde bulunduğu ürün gamının en köklü otomobili konumunda olan FIAT 500, uzun süredir makyaj operasyonlarıyla yola devam ediyor. Yapılan ufak dokunuşlarla daha çok dış tasarımda fark edilebilir nitelikler kazanan modelin en büyük silahı ise hiç şüphesiz versiyonlar. Geride bıraktığımız 10-12 yıllık zaman zarfı içerisinde farklı markalarda ortaklıklar da yapılarak geliştirilen 500’ün 30 adedi geçen versiyonunun satışa sunulduğuna tanık olduk. FIAT 500 Dolcevita bu listeye son yazacağımız isim olarak karşımıza çıkıyor. Retro felsefesine dayanan farklılıklarıyla öne çıkacağını düşündüğümüz otomobilin en ayırt edici noktalarından birisi Gelato Beyazı olarak isimlendirilen renk seçeneği olacak.

FIAT 500 Dolcevita

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat 500 Dolcevita özellikleri

Standart olarak 16 inçlik tasarım jant setiyle gelen Dolcevita kromaj parçaları da nispeten daha artırılmış bir versiyon. Gövdede kırmızı renk şeritleri taşıyan otomobilin tavanı ise kot havası verilmiş beyaz ve mavi rengin harmanından oluşuyor. Kokpit bölümüne geçtiğimizde ise ahşap dokunuşlar ve temaya uygun koltukları ön plana çıkartabiliriz. Bunun dışındaki hemen hemen her nokta ailenin diğer üyeleriyle benzeşen parçalar üzerine şekillenmekte. Yeni versiyonun motor seçeneklerinin giriş seviyesinde yaklaşık 70 beygir güç üreten 1.0 litrelik motor yer alıyor. İkinci basamakta ise 0,9 litre turbo TwinAir 85 beygirle hizmet vermekte. Listenin sonunda ise 1,2 litrelik LPG destekli üniteyi görüyoruz. Manuel veya otomatik şanzımanla satışa sunulacak olan Dolcevita’nın ne denli ilgi göreceğiyse merak konusu.

İlginizi çekebilir

Fiat Argo arazi dokunuşuyla güçlendi