reklamı kapat

POPÜLER

Subaru WRX STI S209

Sadece 500 adet üretilen Subaru WRX STI S209 hakkında her şey

Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılan otomobilleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Volkswagen, Nissan ve Mustang’in ardından Subaru da yeni otomobilini fuarda sergiledi.

Subaru WRX STi S209 versiyonuyla fuarın yıldızları arasındaki yerini aldı. Subaru’nun bugüne kadar geliştirdiği en güçlü STi modeli olan S209, dünya genelinde sadece 500 adet üretilecek. Sınırlı sayıda üretileceği için satışının hızlı gerçekleşmesini beklediğimiz otomobilde HKS imzalı turboşarj kullanıyor. HKS turboşarj yardımıyla kompresörin ve türbinin büyüdüğünü söyleyelim. Maksimum turbo basıncı 1,24 bar olan otomobilde yeni bir egzoz sistemi bulunuyor. Hava direnci yüzde 17 azaltılan yeni egzoz sistemi 1,85 kilogram ağırlığında. 2.5 litrelik turbo benzinli motoruyla 341 beygir güç üretebilen Subaru WRX STI S209’da 6 ileri manuel şanzıman bulunuyor. Dört tekerlekten çekiş sisteminin kullanıldığı otomobilde yol tutuşu için çeşitli iyileştirmeler de yapılmış durumda. 265/35 R19 boyutunda Dunlop GT600A lastiklerin tercih edildiği otomobilde daha büyük çamurluklar kullanılıyor. WRX STi modeliyle kıyasladığımızda 43,2 mm daha geniş olan WRX STI S209’da süspansiyon sistemi de yeniden tasarlanmış durumda. Bilstein imzalı amortisörlerle gelen otomobilde Brembo marka fren sistemi yer alıyor.

Subaru WRX STI S209 ne zaman satışa sunulacak?

Bu yılın sonunda piyasaya sunulacağı açıklanan Subaru WRX STI S209’un satış fiyatı ise henüz açıklanmadı. Ancak 500 adet üretileceği için fiyatının yüksek olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Yeni jenerasyonun karakteri şekilleniyor; işte Subaru Viziv Performance