reklamı kapat

POPÜLER

Subaru WRX STI Type RA
Subaru WRX STI Type RA
Subaru WRX STI Type RA
Subaru WRX STI Type RA
Subaru WRX STI Type RA
Subaru WRX STI Type RA
Subaru WRX STI Type RA
Subaru WRX STI Type RA

Subaru’nun pist canavarları WRX STI Type RA ve BRZ tS’nin fiyatı belli oldu

Subaru, sınırlı sayıda üretilecek WRX STI Type RA ve BRZ tS modellerini geçtiğimiz haziran otomobil tutkunlarının beğenisine sunmuştu.

Subaru, 6 aylık sürenin ardından otomobillerin satış fiyatlarını açıkladı. Subaru’nun paylaştığı bilgilere göre WRX STI Type RA’nın yurt dışındaki satış fiyatı 49.955 dolar olacak. 2018 BRZ tS ise 33.494 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacak. Dünya genelinde her bir modelden sadece 500 adet üretileceğini belirtmekte yarar var. Subaru, yeni otomobillerin sevkiyatını ise önümüzdeki yılın nisan ayında gerçekleştirecek. Pist kullanımına yönelik geliştirilen otomobillerden WRX STI Type RA, Turbo beslemeli 2,5 litrelik motor üzerinde yapılan iyileştirmelerle 310 beygirlik bir güce sahip. Otomobil bu güce yeni piston, yazılım ve hava girişlerindeki revizyon sayesinde ulaştığını belirtelim. Arka kanat ve tavan başta olmak üzere aracın önemli yerlerinde karbon fiber parçalara yer veren Subaru, BBS‘in 19 inçlik hafif alaşım jantlarıyla bu ağırlık kazanımını maksimuma çıkartıyor. Aracın sürüş dinamiklerine doğrudan etki edecek altyapısal değişimlere baktığımızda ön tarafta kullanan süspansiyonlarda iyileştirme yapıldığı arkadaysa her iki tarafta double wishbone’a yer verildiğin görüyoruz.

Fark yaratan detaylar

STI imzalı bir diğer versiyon olan BRZ tS, karbon malzemesinden üretilen kanadıyla agresif biri görünüm sunuyor. Süspansiyon ile direksiyon tepkisi başta olmak üzere altyapı ve şasi bölümünde STI imzalı geliştirmelerin yapıldığı BRZ tS’te 18 inçlik hafif alaşım STI jantlarına yer veriliyor. Her iki modelde de ikonik mavi renk kullanılıyor.  Otomobillerle ilgili detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.