reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefonlarda kullanımı hiç olmadığı kadar kolaylaştıran arayüz: EMUI

Kullanıcı odaklı ürünlerle dikkat çeken Huawei, akıllı telefon dilini yeniden yorumluyor. Fark yaratan EMUI arayüzü, kolay kullanım sunuyor.

Kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen Huawei, kolay arayüze ve yeni nesil kısayollara sahip akıllı telefonu ile kullanımı daha hızlı hale getiriyor. Android cihazların “zor” olarak anılan arayüzlerinin aksine Huawei’nin övgülerle karşılaşan EMUI arayüzü, çabuk öğrenilebiliyor. Kullanmaya yeni başlayanların bile zorluk çekmeyerek adapte olabilmesini sağlayan arayüz, tema desteği de sunarak kullanıcıların cihazı kişiselleştirmesine olanak tanıyor. Arayüzün öne çıkan özelliklerinden bir diğeri ise çeşitli jestlerle kullanılabilmesi. Knuckle gesture olarak bilinen ‘tık tık’ hareketi ile ekrana çizdiğiniz harfler ve hareketler Huawei’de anlam kazanıyor. Parmak eklemi hareketlerini algılayan ekran, kullanımı kolaylaştıran özellikleri beraberinde getiriyor.


Ekrana çift tık hareketi yaptığınızda basit bir şekilde ekran görüntüsü alırken, tek uzun tık hareketi yaptığınızda ise telefon görüntü ve ses kaydetmeye başlıyor. Bu sayede ekran görüntüsü almak istediğiniz hiçbir anı kaçırmazken ekranı sesli bir şekilde kaydedebilme özelliği ile güzel hatıraları kaydetmenizi sağlıyor.

Kullanım kolaylığı

Özellikler bununla sınırlı değil elbette. Ekranda parmak ekleminizle bir alan belirlediğinizde sadece o bölümün ekran görüntüsünü alabilirken; alınan bu ekran görüntüsünü telefonda bulunan daire veya kalp gibi çeşitli şekillere anında dönüştürebiliyorsunuz. Ana ekranda ekleminizle çizdiğiniz harfler ise sizi belirlediğiniz uygulamalara götürüyor. Oldukça eğlenceli olan bu özellikle ekrana “W” harfini çizdiğinizde ister hava durumuna, isterseniz en çok kullandığınız uygulamaya gidebiliyorsunuz. “C” kamera için, “S” ise ekran kaydı için kullanılabiliyor. Çizilen harflere atanılan bu özellikler ayarlar menüsünden istenilen şekilde değiştirilebiliyor.

YORUMLAR