reklamı kapat

POPÜLER

Özel üretim sınırlı versiyonlarıyla hibrit öncesi son seri sahnede; 2019 Subaru WRX STi

Amerika pazarındaki meraklıları için fiyat detaylarını da içerisine alan bir duyuruyla karşımıza çıkan 2019 Subaru WRX STi ailesi, değişim öncesi son dönemeçte.

Türkiye’de eksikliğini fazlasıyla hissettiğimiz otomobillerden birisi olan Subaru WRX STi, Amerika pazarında 2019 model yılıyla birlikte meraklılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Bir süredir dış basında dedikodular üzerinden alacağı yenilikleri konuşulan WRX ve WRX STI, bugün resmi kaynaklardan yapılan açıklama ile fiyat detaylarıyla birlikte karşımızda. Yapılan ufak performans geliştirmesiyle birlikte turbo beslemeye sahip 2,5 litrelik boxer motordan 310 beygir güç elde eden marka, WRX STI Type RA adını verdiği özel versiyonu da sınırlı üretim adetleriyle satışa sunacağını duyurdu. Toplamda sadece 500 adet üretilecek olan bu versiyonla birlikte meraklılarının keyifli bir Subaru sezonu bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Değişimler ve fiyat

Kaputun altında yapılan rakamsal değişimleri, yazılımsal güncelleme ve daha dayanıklı yeni pistonlarla tamamlayan Subaru mühendisleri, tasarım kısmına da el atmayı es geçmemiş. Tamponlardaki en büyük farkı yeni hava girişleri üzerinden yapılan modellerde egzozda da farklılıklar söz konusu. Sürüş dinamiklerine etki eden son parça ise şanzıman ayağında. 6 ileri değerli manuel şanzımanda güncellemeye giden marka, vites geçişleri ve ivmelenme konusunda artık daha seri bir WRX vadediyor. Peki tüm bu parçalarla birlikte 2019 model yıllı ailenin fiyatlarında ne gibi seviyeler var.

Listenin en alt kısmında bizleri 27.195 dolar gibi bir rakam karşılıyor. 2.0 litrelik motorun kullanıldığı bu versiyonda boyutu 6,5 inç olan multimedya ekran artık standart olarak sunulur halde. Sınırlı sayıda üretilecek özel serilerde ise fiyatlar 32.595 dolardan başlayıp 39.695 dolara kadar değişim gösterebiliyor. Bundan sonra karşımıza çıkan yeni WRX ailesinde artık hibrit teknolojisine geçiş yapacak olan Subaru, motor hacmini küçülterek işin içerisine elektrik gücünü dahil edecek. Bu gerçekleştiğinde ise belki WRX STi’ı tekrar Türkiye’de görme şansına erişebiliriz.