reklamı kapat

POPÜLER

twitch

Twitch tarafından gelen spor odaklı önemli hamle

Dünyanın en büyük canlı yayın platformlarından Twitch, spor konusunda önemli bir attı. Platform içerisinde özel spor kategorisi açıldı.

Alışveriş devi Amazon‘un sahibi olduğu Twitch, popülerliğini artırmayı sürdürüyor. Türkiye’de ve global pazarda önemli bazı isimleri Facebook ile geçtiğimiz ay kapanan Microsoft imzalı Mixer‘e kaptıran ancak yine de pazarın en büyüğü konumunda yer almayı devam ettiren platform, artık spor tarafında daha da güçlü olmak istiyor istiyor. Biliyorsunuz biraz öyle görünüyor olmasına rağmen platform sadece oyuna odaklanmıyor. Bu açıdan açılan özel spor kategorisi ile Amazon büyük spor etkinliklerini kullanıcıların karşısına Twitch üzerinden daha çok getirmeyi hedefliyor. Bunun için önemli spor klüpleri ve sporcular ile anlaşmalar yapıldığı aktarılıyor. /Twitchsports kanalı üzerinden NBA, UFC ve NHL gibi etkinliklerden yayınlar olacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitch en son Donald Trump hamlesi ile ses getirmişti

Platform hatırlarsınız kısa süre önce  ABD başkanı Donald Trump‘ın hesabını engelledi. Bu hamlenin arkasında başkanın şirketin nefret dolu davranış politikalarını ihlal etmesi yer alıyor. ABD’de yaşanan son olaylar üzerinden nefret söylemi konusunda çok büyük eleştiriler alan Trump, büyük sosyal medya devlerinin hedefinde kalmaya devam ediyor. Donald Trump için yapılan engelleme, Twitch tarafından gelen son dönemdeki ikinci büyük hamle olmuş durumda. Hatırlarsınız platform geçtiğimiz haftalarda da herhangi bir gerekçe göstermeden büyük oyun yayıncısı Dr Disrespect‘i banlanmıştı. Bu banlama hamlesinin nedeni halen bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?