reklamı kapat

POPÜLER

Legion 3. sezon

Hayranları fazlasıyla üzecek Legion 3. sezon kararı

X-Men çizgi romanlarını temel alan ve kendine özgü tarzıyla dikkat çeken Legion 3. sezon kararıyla fazlasıyla üzecek gibi görünüyor. Çünkü dizi çok yakında ekranlara veda etmeye hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi 20th Century Fox ucun zamandır X-Men karakterlerinin haklarına sahipti. Son yıllarda daha önce hiç gündeme gelmeyen pek çok karakter izleyici karşısına çıkmaya başladı. Bunlardan biri de Charles Xavier’in oğlu David Haller oldu. Dan Stevens’ın hayat verdiği bu karakter FX tarafından ekrana taşındı. Noah Hawley tarafından uyarlanan bu hikaye tam anlamıyla X-Men ile bağlantılı değil. Fakat David’in babasının Profesör X olması nedeniyle hiçbir bağlantısı yok da diyemiyoruz. Kısacası Legion bir anlamda kendi gerçekliğinde geçiyor diyebiliriz.

Marvel çizgi romanlarını baz alan Legion genel olarak eşsiz tarzıyla ön plana çıktı. David Haller’ın zihninin içinde dönenleri ekrana taşıma biçimi büyük takdir topladı. Fakat bu hikaye çok yakında son bulacak. FX kanalının başındaki John Landgraf geçtiğimiz günlerde çıktı ve “Legion 3. sezon bölümlerinin ardından son bulacak” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu kararın nedenini bilmiyoruz. Fakat Disney’in Fox’u almak için yasal süreci tamamlamaya çalıştığını düşününce pek de şaşırtıcı gelmiyor. Yakında Marvel tüm bu karakterleri MCU’ya dahil edecek ve kendi istediği gibi kullanma şansına kavuşacak. Bakalım David Haller da bu süreçten payını alacak mı.

İlginizi çekebilir

Yeni Avengers Endgame tanıtımı