reklamı kapat

POPÜLER

John Wick 3 öncesi ortaya çıkan John Wick Hex oyunu

John Wick 3 öncesi ortaya çıkan sürpriz oyun! [Video]

John Wick 3 öncesi geri sayım başlamışken, sürpriz bir duyuru geldi. Bithell Games’in yeni oyunu John Wick Hex ile bizzat John Wick olmaya ne dersiniz?

17 Mayıs‘ta John Wick 3 nihayet vizyona girerek bizleri amansız bir aksiyonun ortasına götürecek. Film için geri sayımı başlatmışken yeni sahneler, yeni posterler görmeyi bekliyorduk. Ancak sürpriz bir duyuru ile karşı karşıya kaldık. Thomas Was Alone‘un geliştiricisi Mike Bithell, Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuruda stüdyosu Bithell Games’in yeni oyununu müjdeledi: John Wick Hex. Evet, artık John Wick’i izlemekle kalmayıp doğrudan John Wick olabileceğiz. Ancak baştan uyaralım, bu oyun tam olarak kafanızda canlandırdığınız oyun olmayabilir. Eğer Max Payne vari bir oyun bekliyorsanız, biraz üzülebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

John Wick 3 öncesi aksiyon odaklı strateji oyunu

John Wick Hex, paylaşılan fragmanda da görüldüğü üzere şüphesiz aksiyonu beraberinde getiriyor. Ancak oynanışı biraz farklı. Oyun, “aksiyonla yoğurulmuş satranç” olarak tanımlanıyor. Bu tanım fragmanı izleyince daha anlamlı hale geliyor. Hikaye temellerine filmleri oturtan oyunda her bir sahne filmin içinden çıkmış gibi hissettiriyor. Yapacağınız hamleler ise oyunun gidişatını değiştiriyor. “Ben John Wick olsam bu durumda ne yapardım?” sorusuna hem çok hızlı hem de çok stratejik şekilde cevap vermeniz gerekiyor. Kısacası oyunu oynarken içinizdeki Baba Yaga’yı uyandırmalısınız.

Oyunun hikayesi temellerini film serisinden alsa da karşımıza orijinal bir hikayeyle çıkıyor. Yani bu John Wick 3 filminin oyunu değil. Oyuncular ilerleme kaydettikçe daha çok silah, Wick için daha çok kıyafet ve keşfedilecek daha çok mekan açıyor. Strateji geliştirme konusunda ise oyunun şakası yok. Oyuncuların bulundukları aksiyonun koşullarına uygun silah seçmeleri gerektiği belirtilirken, cephanenin de kısıtlı olduğu kaydediliyor. Aynı zamanda oyunun “gerçekçi” olması için mermi dolum süresi gibi detayların dahi hesaplandığı belirtiliyor.

Oyunda filmin aktörlerinden Ian McShane ve Lance Reddick‘in seslendirmesinin yer aldığı biliniyor. Ancak Keanu Reeves‘le ilgili bir açıklama yapılmadı.

Gelelim oyunun çıkacağı platformlara. Oyun konsollara, PC’ye ve Mac’e çıkacak. Ancak PC ve Mac için Epic Games’e özel olarak getirileceği açıklandı. Yani oyunu ne yazık ki Steam’den elde etmek mümkün olmayacak. Şimdilik bir fiyat ve çıkış tarihi ise belirtilmedi.