reklamı kapat

POPÜLER

APE X
APE X
APE X

Yerli drone APE X destek bekliyor [Video]

14 Aralık 2017

Yerli drone APE X destekleri bekliyor. “Dünyanın en kolay kullanılan drone’u” olarak tanıtılan cihaz, uygun fiyatlı bir alternatif oluşturuyor.

“Büyüklerin” en popüler oyuncaklarından biri drone. Son dönemde iyice yaygınlaşan drone kullanımıyla beraber pazardaki alternatif sayısı da artmış durumda. Çağkan Güneri, Selin Orçunsel, Kaan Cevher, Dilbeste Kayıgil ve Kadir Atakan Ata’dan oluşan beş kişilik bir ekip ise yerli drone için kolları sıvamış. Kolay kullanılabilen APE X, tasarımıyla da dikkat çekiyor. Kompakt boyutlarıyla taşıması kolay olan drone’un bacakları katlanabiliyor. 3 eksenli gimbal kamera sistemiyle daha sabit görüntüler çekebileceğiniz drone’un 4K kamerası gelişmiş bir deneyim vadediyor. 27 dakika uçuş süresi bulunan drone’un alametifarikası kumandasında saklı.

Kolay kullanım

Mime kumanda ile gelen drone alışılmış kumanda tasarımının dışına çıkıyor. Tek elle yönetebileceğiniz bu kumanda el hareketinizi algılıyor ve drone o yöne doğru gidiyor. Kumandanın üzerinde yer alan analog kontrolörden de yükselme, alçalma, kendi çevresinde dönme gibi işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Yine kumanda üstünde yer alan fotoğraf ve kayıt tuşuyla da tek dokunuşla çekim yapmak mümkün. Bir de FPV kiti geliştiren ekip, kitle gelen VR gözlüğüyle deneyime ortak olmanızı sağlıyor.

APE X’in dört adet fırçasız ve yüksek performanslı yarış motoruna sahip olduğu belirtiliyor. Rüzgarsız alanda saatte 90 km hıza ulaşabilen drone için bu yarış modunu ayrıca açabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey drone’u bilgisayarınıza bağlamak.

Yerli drone şu an Arı Kovanı’nda 200 bin TL’lik hedefine ulaşmayı bekliyor. 1.300 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan drone’un çıkışının ardından fiyatının 2.250 TL olacağını da belirtelim. APE X’e buradan destek olabilirsiniz.

Video