reklamı kapat

POPÜLER

Kullanıcısını takip edebilen “hayalet” drone [Video]

Daha önce HEXO+ ve Airdog adlı drone’larda da yer alan kullanıcıyı takip etme özelliğiyle birlikte gelen Ghost Drone, kolay kontrol edilebilmesiyle benzer drone’ların bir adım önüne geçmeyi başarıyor.

Akıllı telefon üzerinden yönetilebilen ve oldukça kolay bir kontrol sunan Ghost Drone, hazır komutları başarıyla yerine getirebiliyor. Örneğin tek tuşla havalanabiliyor, yere inebiliyor, istenen koordinata gidebiliyor ve kullanıcıyı takip edebiliyor. Ancak kullanıcıyı takip ederken önüne çıkan engelleri algılayamıyor ve bu nedenle de söz konusu özellik kullanılırken dikkatli olunması gerekiyor.
ghost-drone-1
Tabii ki drone’u elle kontrol etmek de mümkün. Akıllı telefon ekranı üzerinden drone’un yüksekliği ve hızı ayarlanabiliyor. Ayrıca ekran döndürülerek drone’un yönü değiştirilebiliyor. 5.400 mAh kapasitesindeki pilden gücünü alan Ghost Drone, üzerinde kamera olmadan 30 dakika süre ile uçuş yapabiliyor. Radyo dalgalarıyla yönetilen drone, 1.000 metre mesafeye kadar kullanım imkanı sunuyor.

Geçtiğimiz gün iki Çinli girişimciden 10 milyon dolar yatırım aldığını açıklayan geliştirici ekip, yine de destek beklemeye devam ediyor. Indiegogo‘da 670 bin dolara yakın bağış toplayarak hedefi olan 100 bin doları çoktan geride bırakan Ghost Drone’un içerisinde GoPro bulunmayan sürümüne sahip olabilmek için 375 dolar bağış yapmak gerekiyor. GoPro Hero 4 ile gelen versiyon için ise 879 dolar destek vermek yeterli oluyor.

VİDEO

YORUMLAR