reklamı kapat

POPÜLER

Sahibini her koşulda takip eden drone [Video]

Drone’ların sayısının artmasıyla birlikte “drone fotoğrafçılığı” adlı yeni bir kavram da hayatımıza dahil oldu. Fotoğraf ve video çekmeyi sevenler drone’lar ile çok daha farklı açılardan çekim yapma olanağı buluyor. Geliştirilen Lily drone, havadan görüntü kaydını çok daha kolay hale getiriyor.

Lily drone herhangi bir kontrol cihazına ihtiyaç duymuyor. Drone’u hafifçe havaya fırlatmak uçuşun başlaması için yeterli oluyor. Kullanıcının üzerinde taşıdığı su geçirmez kılıfı ile koluna bağlayabileceği takip cihazı sayesinde drone devamlı olarak kullanıcıyı takip ediyor. 1080p çözünürlükte 60 FPS ve 720p çözünürlükte 120 FPS video kaydı gerçekleştirebilen drone aynı zamanda takip cihazı üzerinde yer alan tuş aracılığıyla 12 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekebiliyor. 30 metre yüksekliğe çıkabilen cihaz 1 metreye kadar suya dayanıklı. Lily Drone’un tam şarjlıyken gerçekleştirdiği uçuş süresi ise 20 dakika.

Haziran ayına kadar 499 dolara ön sipariş verilebilen cihazın bu dönemden sonraki fiyatının ise 999 dolar olacağı ifade ediliyor. Lily Drone’un kullanıcılara sunulacağı tarih ise 2016’nın şubat ayı.