reklamı kapat

POPÜLER

Gelecek nesil Samsung akıllı saatin ilk ekran görüntüleri yayınlandı

Piyasaya sürdüğü son akıllı saati Gear S‘ten bu yana akıllı saat pazarında bir süredir suskun olan Samsung, yeni cihazının hazırlıklarına başlamış durumda. Gelecek nesil Gear cihaza ait ilk ekran görüntüleri de, Samsung’un akıllı saatine dair birkaç ipucu veriyor.

Samsung-Gear-UI-01
Geçtiğimiz hafta yayınlanan taslak çizimden sonra, Samsung’un sürpriz bir kararla yuvarlak ekranlı bir akıllı saat üreticiğini öğrenmiştik. Güney Koreli şirketin geliştiricilere dağıttığı Yazılım Geliştirme Kiti, o yuvarlak ekranın ne şekilde kullanılacağına dair birtakım bilgiler içeriyor. Buna göre, Apple Watch’taki digital crown’un görevini, Samsung’da doğrudan ekranın kendisi üstlenecek. Akıllı saatteki uygulamalar ve özellikler, ekranı sağa ve sola çevirerek yönetilebilecek. Sayfalar arasında gezinme, yakınlaştırma-uzaklaştırma gibi komutlar, bu yuvarlak ekranı çevirerek gerçekleştirilecek.

Samsung-Gear-UI-02
Gear A adını taşıması beklenen gelecek nesil Samsung akıllı saat, gelen bilgilere göre yine Tizen işletim sistemi üzerine kurulu. Super AMOLED ekran ve Exynos işlemciyle gelmesi beklenen Gear A hakkında önümüzdeki günlerde daha detaylı bilgilere ulaşmayı umuyoruz.