reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un yeni nesil akıllı saatinden ilk detaylar

Samsung Gear S2 akıllı saatin piyasaya sürülmesinin ardından neredeyse bir yıl gibi bir süre geçti ve Note 7 sunumunun yaklaşmasıyla birlikte gözler Samsung‘un duyurması muhtemel olan yeni nesil akıllı saate çevrildi. Söz konusu yeni nesil akıllı saatle ilgili ilk bilgiler açığa çıktı.

Buna göre yeni Samsung Gear‘ın kod adı Solis olarak belirlenmiş. Solis, İspanyolca’da güneş anlamına geliyor ve bir nevi yeni saatin de yuvarlak formda geleceğini doğruluyor. Zira Gear S2 de Orbis kod adına sahipti ve bu da yörünge anlamına geliyordu. Samsung’un döner çerçeveyi benimsemesi ve son tasarımla beğeni toplamasının ardından zaten köşeli tasarıma dönmesi beklenmiyor.

SM-R760, SM-R765, SM-R770, SM-R765V ve SM-R765S varyasyonlarıyla gelecek olan cihazın Gear S2’de olduğu gibi Tizen işletim sistemini bünyesinde barındıracağı da söylenenler arasında. Samsung’un Android işletim sisteminden uzaklaşma planı yaptığı yönündeki iddiaların ayyuka çıktığı bu dönemde aksini beklemek de pek mümkün değil. Yeni saatin adı, teknik özellikleri ve çıkış tarihiyle ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor. Detayların önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor.

*Haberin görseli Samsung Gear S2’ye aittir. 

YORUMLAR