reklamı kapat

POPÜLER

“Windows 10 bir işletim sistemi değil”

Genelde sessizliğini koruyan ve pek fazla açıklamalarına denk gelemediğimiz Microsoft CEO’su Satya Nadella, Windows 10’a farklı bir tanımlama getirdi ve Windows 10’a işletim sistemi olarak yaklaşmanın doğru olmadığını belirtti.

Nadella’nın Windows 10 ile ilgili yaptığı bu açıklama başta biraz mantıksız gibi görünse de konunun biraz derinlerine inersek akla yatan yönlerinin olduğunu söyleyebiliriz. Yalnızca tek bir sistem için yazılım geliştirmediklerini söyleyen Nadella, bu nedenle Windows 10’u işletim sistemi yerine servis olarak adlandırmanın daha doğru olduğu görüşünde. Windows 10’un 1,5 milyar bilgisayarda kullanıldığını ifade eden Microsoft CEO’su, işletim sistemi tanımını değiştirmeyi planladıklarını belirtiyor. Diğer yandan mobil kanatta istediklere yere gelemediklerini kabul ediyor ancak AR ve VR’ın bir araya geldiği HoloLens’in başarıya ulaşacağı konusunda iddialı olduklarını vurguluyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

““Windows 10 bir işletim sistemi değil”” için 2 cevap

  1. serkanugur dedi ki:

    Güncelleme hilesi ile 1.5 milyar kullanıcıya ulaşmak ne kadar etik. Bedava işletim sistemi denilerek güzelim lisanlı PC leri zorla 7 den 10 a geçiren bir yapıları var. Zorla diyorum çünkü siz erteleseniz bile ne yapıp edip bir gün mutlaka sistem kendini güncelliyor.

  2. serkanugur dedi ki:

    Ayrıca kesinlikle dokunmatik olarak kullanılmaya uygun değil. Hala windows olarak minik parmak ucu gereksinimi olan noktalarda menülere ulaşmaya zorlanıyorsunuz. Bence oldukça başarısız bu konuda. Son olarak tablet olarak kullanılan sistemlere uygulama yasakları ile bir yere varamayacağını anlamalı microsoft ve çözüm ortakları. Beni hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyorlar.