reklamı kapat

POPÜLER

Samsung SM R150
samsung

Samsung’un fitness odaklı akıllı bilekliğine ait fotoğraflar sızdı

Samsung’un bir kaç ay önce ortaya çıkan fitness ve aktivite odaklı giyilebilir cihazının fotoğrafları internete düştü. Uzun zamandır SM-R150 kod adıyla anılan akıllı bileklik son gelen haberlere göre Triathlon olarak adlandırılacak. SamMobile’ın Tizen Cafe isimli internet sitesinden elde ettiği fotoğraflar akıllı bilekliğin tasarımının Gear S2’ye benzediğini gözler önüne seriyor.

Kısa bir süre önce satışa sunulan Gear S2’de olduğu gibi akıllı bilekliğin yuvarlak ekranla birlikte gelmesi bekleniyor. Samsung’un geçtiğimiz aralık ayında duyurduğu giyilebilir cihazlara özel işlemci Bio Processor’un SM-R150’ye güç vereceği belirtiliyor. Bu işlemcinin stres seviyesi, deri sıcaklığı, vücut yağ oranı ve iskelet kas kütlesi gibi ölçümleri analiz edebileceğini hatırlatmakta yarar var. Son olarak CES 2016‘da S-Patch isimli giyilebilir prototip cihazında bu işlemciyi kullanan Samsung’un yeni akıllı bilekliğinde de Bio Processor’a yer vermesi bekleniyor.

Akıllı bilekliğin Gear S2’deki tüm özelliklere sahip olmayacağı, SM-R150’nin fitness ve aktivite odaklı bir cihaz olacağı ifade ediliyor. Eğer SM-R150 söylenenler gibi Gear S2’nin tüm özelliklerini bünyesinde barındırmayacaksa Gear S2’den daha uygun fiyat etiketine sahip olacak. Bu da SM-R150’nin Fitbit Pulse, Garmin Forerunner 225 gibi cihazların karşısına rakip olarak çıkacağı anlamına geliyor. Samsung SM-R150’nin ne zaman tanıtılacağı henüz belli olmasa da önümüzdeki ay gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılma olasılığı bulunuyor.

Samsung SM R150

Samsung SM R150