reklamı kapat

POPÜLER

Yeni hoverboard deneme sürüşünde alevler içinde kaldı [Video]

Son haftalarda fazla ısınıp alev alan ve patlama riski bulunan hoverboard’larla ilgili çok fazla haber duyduk. Bu vakalara geçtiğimiz günlerde bir yenisi eklendi. Yeni hoverboard’una kutu açma videosu çeken bir YouTube kullanıcısının kaykayından önce dumanlar sonra da alevler yükseliyor.

Hayal kırıklığına uğrayan BuleBritish adlı YouTube kullanıcısı yüklediği videonun açıklama kısmında “Yeni hoverboard’umla test sürüşüm planladığım gibi gitmedi.” ifadelerini kullanıyor. Videonun başında yeni aldığı ürünü kutusundan çıkaran BuleBritish, tüm gece boyunca şarja koyduğu hoverboard’la ertesi gün dışarı çıkıyor ve test sürüşünü gerçekleştirmek için hazırlanıyor. İlk denemesinde kaykayı yerinden bir türlü hareket ettiremeyen kullanıcı, cihazın tam şarjlı olmasına rağmen çalışmamasında bir gariplik olduğunu elbette fark ediyor. Yine de sorunun kendisinde olduğunu zannedip denemeye devam ediyor. Bir süre sonra dumanlar içinde kalıp alev alan hoverboard’u yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız Stanford Üniversitesi bilim insanlarının kendi kendini kapatabilen pil projesi, bu tip batarya problemlerini sona erdirecek teknoloji olabilir.