reklamı kapat

POPÜLER

YouTube LOG Tasarım

YouTube, yeni geliştirdiği “2x” özelliğini test etmeye başladı

 - Güncelleme: 01 Ağustos 2023 15:59

Video konusunda liderliği elinde tutmayı sürdüren YouTube, faydalı bir özelliği daha aktif olarak test etmeye başladığını duyurdu.

YouTube, bugün üretli “Premium” kullanıcılara hemen test edebilecekleri yeni bir özellik daha getirdi. Bu “2x hızda izlemek için uzun basın” adı verilen özellik için kısaca, “Bir videonun oynatma hızını otomatik olarak 2x yapmak için oynatıcıya uzun basın” açıklamasını yapılıyor. Günümüzde birçok kişi zamanı olmadığından videoları genelde “1x” seviyesinde yani orijinal hızında açmıyor, 2x’e hızlı geçiş için test edilen yeni özellik bu temelde olumlu karşılanıyor. 13 Ağustos tarihine kadar sürecek testin merkezindeki özelliğin, daha sonra herkes için aktif edilmesi bekleniyor. Özelliğin normal halinde Premium kullanıcılarına özel olması ise beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube tarafından bundan önce test edilmeye başlanan özellik, yine sadece “Premium” abonelere açık olan ekran kilidi olmuştu. Bu özelliğin merkezinde ekrana izleme sırasında yapılabilen istenmeyen dokunmaları engelleme yer alıyor. Firma süreci kendisi şöyle açıklıyor: “Ekran Kilidi, izleme sırasında dokunmatik girişi devre dışı bırakarak videonun yanlışlıkla dokunma nedeniyle duraklatılmasını, atlamasını veya kesintiye uğramasını önler.” Özelliğin kullanımı için verilen bilgi ise şöyle: “Tam ekran modunda video izlerken, ekranın sol üst köşesindeki dişli simgesine dokunun ve Ekran Kilidi’ni seçin.” 30 Temmuz tarihine kadar katılım sağlanabilen Premium özel Ekran Kilidi altyapısı, şu an Android ve iOS’ta kullanılabiliyor. 30 Temmuz sonrasında ya da bir süre sonra özelliğin test dışında kullanıma sunulması bekleniyor.

YouTube gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

İLGİLİ HABERLER