reklamı kapat

POPÜLER

Samsung yeni akıllı saati yuvarlak gövdeyle geliyor

Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge ile tasarımda radikal bir değişikliğe giderek, Galaxy serisinin tasarım çizgisini tamamen değiştirmişti. Firma şimdi aynı büyük değişikliği 7’nci akıllı saatinde yapıyor.

Samsung’un son akıllı saati Gear S, her ne kadar bir telefon gibi kullanılabilse de, kavisli büyük ekranıyla bir akıllı saat için pek de “saat” gibi görünmüyordu. Kavisli dev ekran tasarımından vazgeçen Samsung, klasik saat görünümüne geri dönmeye karar vermiş gibi görünüyor, zira yeni nesil Gear yuvarlak bir gövdeye sahip olacak.

Yeni Galaxy’lerde tercih ettiği tasarım değişikliğiyle ilgili oldukça olumlu tepkiler alan firma, saatlerinde de radikal bir değişikliğe gitme konusunda cesur davranmış gibi görünüyor. Uygulama geliştiricileri için Yazılım Geliştirme Kit’ine erken erişim sunan Samsung, her ne kadar yeni saatin gövde tasarımıyla ilgili bilgi vermese de, yuvarlak arayüz tasarımı gelecek saatin tasarımını da açık ediyor. Üçüncü parti uygulamalar için hazırlık yapan Samsung, yeni saatiyle kullanıcıya zengin bir içerik sunacak gibi görünüyor.