reklamı kapat

POPÜLER

Ghost Drone 2.0
Ghost Drone 2.0
Ghost Drone 2.0
Ghost Drone 2.0
Ghost Drone 2.0
Ghost Drone 2.0

Sanal gerçeklik gözlüğüyle kontrol edilebilen drone [Video]

Bu yılın başında ilk versiyonu duyurulan Ghost Drone‘un şimdi de ikinci versiyonu tanıtıldı. Ghost Drone 2.0 olarak adlandırılan drone, sanal gerçeklik gözlüğüne destek vermesiyle farkını ortaya koyuyor.

Drone’da yer alan 4K çözünürlüklü kamera sanal gerçeklik gözlüğüyle kontrol edilebiliyor. Kafa hareketlerine göre kameranın yönünü kolay ve hızlı bir şekilde değiştirilebiliyor. 914 metre alan içerisinde canlı görüntü aktarımını direkt olarak sanal gerçeklik gözlüğüne aktarabilen drone’da 3 eksenli kamera sabitleme sistemi (gimbal) kullanılıyor.

4.500 mAh kapasitesindeki pili tam şarj edildiğinde 25 dakika boyunca uçabildiği belirtilen drone’da GPS teknolojisi de bulunuyor. Drone, GPS sistemi sayesinde kullanıcının olduğu yere dönebiliyor. iOS ve Android’li cihazlar için geliştirilmiş uygulama sayesinde kontrol edilebilen drone, pilin bitmesi veya bağlantı sorunu yaşanmasına karşı otomatik olarak geri dönebiliyor.

Ghost Drone 2.0 şu an itibarıyla ön siparişle satışa sunulmuş durumda. Drone’un yurtdışındaki satış fiyatı 600 dolar. Ghost Drone 2.0’ın tanıtım videosunu haberin devamında izleyebilirsiniz.

VİDEO