reklamı kapat

POPÜLER

Ekstrem sporcuların dostu drone: AirDog

Aksiyonu havadan takip edip görüntüleme imkanı veren drone’lar farklı durumlara uyarlanarak hayranlık uyandıran sonuçlar elde edebiliyor, ancak çeken ile çekilen kişi bir olduğunda kumanda başında duracak kimse kalmadığından sorun çıkıyor. Dolayısıyla herhangi bir nedenden ötürü tutup da kendinizi çekmek isterseniz aracı kumanda edecek birini bulmanız gerekiyor. Bu tür durumlar dikkate alarak tasarlanan AirDog, kullanıcısını takip ederek görüntüleyebilen “akıllı” bir drone.

airdog-7
Özellikle sporcuların çok işine yarayacak olan AirDog, sahibini tıpkı sadık bir köpek gibi havadan takip ederek görüntülüyor. Kayak, bisiklet, paten ve sörf gibi sporlarla uğraşanlar AirDog ile her anı kaydedebiliyor. Pratik olduğu kadar basit bir araç olan AirDog, AirLeash adı verilen takip cihazıyla birlikte kullanılıyor. Aracın eller kullanılmadan kontrolünü sağlayan AirLeash’i kaskınıza veya kolunuza iliştirebiliyorsunuz.

airdog-5
Görüntü sabitleyicilere ek olarak ekstrem sporlarla uğraşanların en sevdiği kamera GoPro ile gelen AirDog’un tek eksiği ağaç, duvar veya tavan engelleri algılayacak bir sensör; ancak geliştirici firma bunun için bir çözüm üzerinde çalıştığını belirtiyor. Pek çok drone gibi kısa bir süre çalışan AirDog’un pili sadece 15 dakika dayanıyor.

airdog-3
Fiyatı 1.000 doları biraz aşan AirDog şu anda Kickstarter‘da fon topluyor. Daha yeni başlayan kampanya hedefine ulaşmış bile!

VİDEO

YORUMLAR