reklamı kapat

POPÜLER

HEXO+

Aksiyonu takip eden drone: HEXO+ [Video]

Aksiyon kameraları birçok spor ve macera tutkununa yaşadıkları heyecanı kendi gözlerinden dünyayla paylaşma imkanı sundu. Küçük boyutları ve akla gelebilecek her yere sabitlenebiliyor olmaları, GoPro ve muadili bu kameraların her türlü çekimde kullanılmasına da imkan tanıdı. Yakın bir geçmişte hayatımıza giren drone’ların aksiyon kameralarıyla tanışması ise uzun sürmedi. Hava çekimlerine renk katan drone’lar birçok toplumsal olayda haberciler tarafından dahi tercih edildi. Ancak bu drone’lar istenen hava çekimleri için pek de efektif bir çözüm olmadı çünkü sürekli olarak kadrajı kontrol edecek bir operatöre ihtiyaç duyuyordu. Kickstarter’da fon toplamaya başlayan HEXO+ işte tam da bu soruna çare olmaya geliyor.

HEXO+
Yeni nesil bir drone olan HEXO+, otomatik takip yeteneğine sahip. Bunun için yapmanız gereken tek şey uyumlu mobil uygulaması aracılığıyla drone’un hangi yükseklikten, hangi mesafeden ve hangi açıdan çekim yapmasını istediğinizi ayarlamak; hepsi bu. Kayıt düğmesine bastığınız anda HEXO+ havalanıyor ve tam olarak belirttiğiniz noktadan sizi takip ederek çekim yapıyor. Herhangi bir kontrole ihtiyaç duymadan çekim yapabilen HEXO+, en keskin manevralarda dahi takipte kalabiliyor.

HEXO+
HEXO+ hafif bir iskelete ve katlanabilir kanatlara sahip. Bu sayede kolayca bir sırt çantasında taşınabiliyor. Herhangi bir uzaktan kumandayada ihtiyaç duymayan drone, GoPro kameralarla uyumlu ve 30 dereceye kadar kamerayı eğebilen bir düzeneğe sahip. 980 gram ağırlığındaki HEXO+, tam dolu bir pille 15 dakika havada kalabiliyor ve saatte 70 kilometre hıza çıkabiliyor.

HEXO+
HEXO+, Kickstarter üzerinden fon toplamaya devam ediyor. Halihazırda en az 599 dolarlık destekle drone’a sahip olabiliyorsunuz. 699 dolar destekte bulunursanız HEXO+’la birlikte GoPro Hero 3 White Edition kameraya, 999 dolar destekte bulunursanız birçok ek aparatın yanı sıra GoPro Hero 3+ Black Edition kameraya da sahip olabilirsiniz.

VİDEO