reklamı kapat

POPÜLER

drone

Karşınızda 2017’nin en iyi drone fotoğrafları [Galeri]

Öyle gösterilmelerine rağmen drone’lar sadece video çekmiyor. Gelişmiş kameralarıyla çok güzel fotoğraflar da çekebilen bu popüler hava araçları, yetenekli kişilerin elinde harikalar yaratıyor. İşte burada Dronestagram tarafından seçilen 2017’nin en iyi drone fotoğrafları gerçekten akıllara durgunluk veriyor.

Drone’lar yapıları gereği fotoğrafçılara çok ilginç perspektifler sunuyor. Daha önce çok pahalı helikopterlerin kiralanması ile çekilebilen fotoğraflar artık DJI’ın drone’larıyla gidilen her yerde yakalanabiliyor. Bu noktada işi bir üst seviyeye çıkartarak DSLR fotoğraf makinelerini drone’lar üzerine bağlayan kişiler dahi bulunuyor. İşte bu yaratıcı kişilerin yıl boyunca çektiği drone fotoğraflarından bir derleme yapan Dronestagram, karşımıza gerçekten harika fotoğraflar çıkartıyor. Dünyanın birçok farklı yerinde kayıt altına alınan kareler, büyüklü bir doğal manzaradan gökdelen şehirlerine kadar geniş bir görsel alana yayılıyor. Bazıları hem nefesinizi kesen hem de bakış açınızı değiştiren fotoğraflar, drone’ların sadece birer video makinesi olmadığını da gözler önüne seriyor.

drone
drone
drone
drone
drone
drone
drone
drone
drone
drone
drone
drone
drone
drone
drone
drone
drone
drone
drone
drone
drone
drone

Sadece fotoğraf çekmek için drone alanlar var

Bu tarz fotoğraflardan ilham alarak günümüzde sadece fotoğraf çekmek için drone alan kişiler bulunuyor. Her yeni sürümleriyle daha iyi hale gelen ve RAW çekim desteği sunanları dahi bulunan hava araçları, 2017’ye olduğu gibi 2018’e de damgasını vuracak gibi görünüyor.