reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead

The Walking Dead’in yapımcısından sevindiren açıklama

Sekizinci sezona ara veren The Walking Dead hayranlarını endişelendiren gelişmelerle gündeme gelmeye devam ediyor. Bildiğiniz gibi sevilen dizinin reytinglerinde ciddi bir düşüş söz konusu. Bu da geleceğin giderek belirsizleşmesine neden oluyor. Fakat dizinin yapımcılarından David Alpert endişelenecek bir şey olmadığını düşünüyor.

Kısaca hatırlatmak gerekirse sekizinci sezon başladığından beri herkesin dikkatini çeken bir durum var. O da The Walking Dead’in ciddi bir reyting kaybı yaşıyor olması. Bu durum önceki sezonlarda da yaşanıyor fakat ara vermeden hemen önceki bölümde toparlanıyordu. Bu sene ise işler değişti diyebiliriz. Reytingler sezon arası finalinde de en düşük seviyelere indi. Bu durum da The Walking Dead’in artık eskisi kadar ilgi görmediği şeklinde yorumlandı. Hatta hikayenin yakın gelecekte bitebileceği bile konuşulur oldu. Fakat görünen o ki dizinin yapımcılarından David Alpert hiç de öyle düşünmüyor. Aksine bu düşüşü seyircilerin alışkanlıklarının değişmesine bağlıyor.

“The Walking Dead’in genel olarak önemini yitirdiğini düşünmüyorum. İzleyiciler genel olarak yeni bölümü çıktığı gibi izleme aciliyetini hissetmiyor. Bu tercih de anlık reytinglere yansıyor.”

Alpert’in söylediklerinin gerçeklik payı var. Ancak sonradan izlenme oranlarında da ciddi bir düşüş olması izleyicilerin The Walking Dead’den uzaklaşmaya başladığı anlamına geliyor. Gidişat böyleyken dizinin daha ne kadar devam edeceği büyük bir soru işareti.

İlgili video