reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

yerli girişim minis

Dünyada bir ilke imza atan yerli girişim: Minis

Türk mühendislerin bir araya geldiği yerli girişim Compocket, dünyada bir ilke imza atıyor. Dünyanın en küçük osiloskobunu geliştiren ekip ürün için sipariş almaya başlamış durumda.

Advertisement

Yerli girişim Compocket, dünyanın en küçük osiloskobunu geliştirerek bir ilke imza atıyor. Temel işlevi elektrik gerilimindeki zamana bağlı değişimi göstermek olan cihazı cep boyutlarına getiren ekip, daha düşük maliyetle herkesin ulaşabileceği bir alternatif sunuyor. Minis isimli cihazın günümüzde kullanılan halinin artık “ilkelleştiğini” kaydeden ekip, cihaza daha modern bir yorum getiriyor. Ağır ve hantal olan osiloskoplar laboratuvar dışına da çıkarılamadığı için yeterince etkili bir çözüm sunamazken Minis, kompakt gövdesi ile bu devasa cihazları cebinize sığdırıyor. Cep telefonu, tablet ya da bilgisayara bağlanarak kullanılabilen cihaz bir akıllı telefon aksesuarı gibi görünüyor.
compocket

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bütçe dostu ve taşınabilir

Kolayca akıllı telefona bağlayabileceğiniz Minis, kontrolü de akıllı telefon ekranı üzerinden sağlıyor. MINIS isimli uygulaması sayesinde gerekli kontrollere erişim sunuluyor. Akıllı cihazınıza bağlayabileceğiniz Minis, bunun dışında çalışmak için herhangi bir güç kaynağına ihtiyaç duymuyor. Osiloskopların karmaşık kullanımı yerine birkaç parmak hareketiyle çözüm sağlayan cihaz, Arı Kovanı üzerinden kullanıcı desteği bekliyor. Cihaz 469 TL’den başlayan fiyatlarla ön siparişe sunulmuş durumda. 100 bin TL hedefi bulunan proje, ilk siparişlerini Nisan 2019’da kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Projeyi desteklemek ve detaylarını görüntülemek için Arı Kovanı üzerindeki sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

3D baskı maliyetini düşüren yerli girişim: FlaX