reklamı kapat

POPÜLER

minis

Dünyanın en küçük osiloskobu: Minis

Fon toplama platformu Arıkovanı, dünyanın en küçük osiloskobu Minis’i kullanıcıların beğenisine sunuyor. Elektrik sinyallerini ölçümleyen 3 kilogramlık ortalama ağırlığa sahip bir osiloskop cihazı, 60 gramlık ceplere sığabilecek bir boyutta tasarlanmış. Kullanıcılarla buluşmak için 100 bin TL’lik hedefi bulunan Minis, Arıkovanı’ndan destek bekliyor.

Elektriksel sinyallerini dalgaya dönüştüren ölçü aleti osiloskop, gerilim, frekans, akım gibi değerleri ölçerek ekrana taşıyor. Kamera, televizyon gibi elektronik cihazların onarım işini yapan deneyimli kimseler, teknik servislerde, meslek liselerinde ve uzman kişilerin kullandığı ağır ve hantal olan osiloskoplar, laboratuvar dışına da çıkarılamadığı için yeterince etkili bir çözüm sunamazken Minis, kompakt tasarımıyla dikkat çekiyor.

Kolayca akıllı telefona bağlanabilen osiloskop, kontrolü de akıllı telefon ekranı üzerinden sağlıyor. Minis uygulaması indirilen telefon, tablet ve bilgisayara USB kablo ile bağlandığında cihaz çalışmaya başlıyor. Osiloskopların karmaşık kullanımı yerine birkaç parmak hareketiyle çözüm sağlayan cihaz, Arıkovanı üzerinden kullanıcı desteği bekliyor. Oskiloskoba en çok ihtiyaç duyan yerlerden biri olan meslek liselerini de düşünen Minis ekibi meslek liselerine özel destek paketlerine de kampanya sayfalarında yer veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arıkovanı’nda 100 bin TL’lik destek bekliyor

100 bin TL hedefi bulunan proje, ilk siparişlerini Nisan 2019’da kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor.

İlginizi çekebilir

Yerli Drone Ape X