reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Leaf e+
Nissan Leaf e+
Nissan Leaf e+
Nissan Leaf e+
Nissan Leaf e+
Nissan Leaf e+
Nissan Leaf e+
Nissan Leaf e+
Nissan Leaf e+
Nissan Leaf e+
Nissan Leaf e+

Artan menziliyle artık daha güçlü; işte yeni Nissan LEAF e+

Elektrikli otomobil pazarının en önemli oyuncularından otomotiv devi Nissan, kısa süre önce beklenen duyuruyu yaptı. Öne çıkan detaylarıyla yeni Nissan LEAF e+ tanıtıldı.

Elektrikli otomobil kavramını kitlelere yayan araçlardan Leaf, uzun süredir bir uzun menzilli bir versiyon ile gündemde geliyordu. İşte bu versiyon Nissan LEAF e+ adıyla CES 2019 kapsamında tanıtıldı. Tasarımsal olarak normal sürümle aynı görünen model, farkını teknik tarafta koyuyor. Normal Leaf’de 40 kWh pil yer alırken, Nissan LEAF e+ 62 kWh pil ile geliyor. Bu pille 340 nm tork sunan araç, 215 beygir güce sahip. Bünyesindeki 62 kWh pil paketi 40 kWh pil paketinden sadece 5 mm büyük olan araç, söylendiği kadarıyla yaklaşık olarak 360 km yol yapabiliyor. Bunun normal versiyona oranla yüzde 40 civarında bir artış anlamına geldiği belirtiliyor. 0’dan 100 km/s hıza 6 saniye civarında çıkan araç, bu versiyonuyla gerçekten oldukça iyi bir seçenek haline gelmiş görünüyor. Bu arada araçta ProPilot sürüş yardım sistemi de aktif olarak yer alıyor. Bu sistem otoyol sürüşünü ve park etmeyi otonom hale getirebiliyor.

Nissan LEAF e+ kaça satılacak?

Açıklandığı kadarıyla model 2019’un ortasında Avrupa pazarına geliyor. Açıklanan başlangıç fiyatı ise yaklaşık 46 bin euro seviyesinde.

İlginizi Çekebilir

Leaf pilleriyle hazırlanan sokak lambası