reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil

TOGG’un üreteceği yerli otomobil için sevindiren gelişme

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) üreteceği yerli otomobil için kullanılan hologram teknolojisi sevindiren bir gelişme ile tekrar karşımıza çıktı.

Türk halkı, çalışmaları uzun süredir devam eden yerli otomobili yaklaşık 4 ay önce prototip olarak görme şansı buldu. Hatırlarsanız tamamen elektrikli bir motora sahip olacak modelin üretimi hakkında geçtiğimiz haftalarda üzücü bir gelişme yaşanmıştı. Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulacak fabrika için düzenlenecek tanıtım toplantısı koronavirüs sebebi ile ertelenmişti. Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz hatta sokağa bile çıkamadığımız bu günlerde, bahsedilen erteleme haberini normal karşılamak gerek. Gel gelelim bu iç karartıcı ortamda bizleri mutlu eden gelişmeye. Yerli otomobil cephesine ait hologram teknolojilerini geliştiren bir yerli girişim olan CY Vision, önemli bir yatırım aldı. Revo Capital, şirkete 13.5 milyon TL tutarında yatırım yaparak hepimizi heyecanlandırdı. Bu demek oluyor ki beklenen modelde bizleri çok daha tatmin edecek bir hologram teknolojisi için yeterli kaynak sağlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil çok merak ediliyor

Revo Capital Yönetici Ortağı Cenk Bayrakdar, “Start-up’lar açısından mali kaynaklara erişimin zorlaştığı bir dönemde bu yatırımı yapıyor olmanın da hem girişimci ekosistemine hem yatırımcı dünyasına umut ve moral verecek bir adım olduğunu düşünüyoruz. CY Vision’ın kısa sürede dünya çapında önemli başarılara imza atacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu. Hatırlatmak gerek ki yerli otomobil cephesine ait hologram çalışmalarını yürüten CY Vision’un hali hazırda Vestel, Intel Capital gibi dev yatırımcıları da bulunuyor. 10 Bilim insanından oluşan ekip 10 uluslararası patent başvurusunda bulunmuş bile. Yerli otomobilde çıkartacakları güzel işler için heyecanlanmamak elde değil.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobilin tanıtım videosu