reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil

Yerli otomobil için düzenlenen kampanyada 600 bin rakamı geçildi

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) üreteceği yerli otomobil için sosyal medyada başlatılan kampanyada, 600 bin kişi #YenilikteBenDeVarım dedi.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, yerli otomobili üretme sürecinde düzenli paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Buna göre TOGG’nin sosyal medya hesabından mutlu eden bir gönderi paylaşımı yapıldı. Paylaşımda, #YenilikteBenDeVarım diyen 600 bini aşkın kişinin ismi mobilite dönüşüm parkımızın temelinde sonsuza dek yaşayacak ifadeleri kullanıldı. Hatırlarsanız bu tarihi sürece adını yazdırmak isteyenler için dikkat çeken bir kampanya düzenlenmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil hakkında detaylar

Saatte 100 kilometre hıza 7,6 saniyede ulaşabilen yerli elektrikli otomobil TOGG 200 beygirlik motordan güç alıyor. SUV aracın 4×4 versiyonunun ise 400 beygir güç üreteceği ifade ediliyor. Bu modelin ise 4,8 saniyede saatte 100 kilometre hıza ulaşacağı söyleniyor. Maksimum sürat ise iki yerli araç için de saatte 180 km. Hızlı şarj teknolojisi ile 30 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabilecek elektrikli otomobil araçlarının batarya ömürlerinin de uzun olduğunu söyleyelim. 8 yıl pil garantisi sunacak yerli otomobilin bakım maliyeti de çok düşük. Dijital ayna ve saklı kapı kolu gibi yenilikçi teknojilerin de kullanıldığı otomobilin konsolunda üç alt merkezde bir adet olmak üzere toplamda dört ekran karşımıza çıkıyor. Yerli otomobilin ismi ise önümüzdeki yılın ortasında gerçekleşecek lansmanda ortaya çıkacak.

İlgili Video