reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil

Yerli otomobil cephesinden yeni batarya paylaşımı [İzle]

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) üreteceği yerli otomobil cephesinden bataryayı konu alan yeni bir paylaşım geldi.

Türk halkının uzun süredir hayali olan yerli otomobil çalışmaları tüm hızı ile sürüyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda üretim yapılacak fabrikada büyük bir temek atma töreni yapılmıştı. Son haftalarda düzenli olarak sosyal medya paylaşımı olan TOGG, bunlara bir yenisini daha ekledi. Twitter üzerinden yapılan paylaşımda “#TOGG, sunacağı #batarya teknolojisi sayesinde kullanıcılarına birçok alanda avantaj sağlayacak. Bu avantajları sizler için derledik” ifadelerine yer verildi. Batarya teknolojisinin detaylarını görsel bir şekilde anlatan video kullanıcılardan büyük beğeni topladı. Modeller hakkında verilen menzil detaylarının ise altı çizilmeye devam ediliyor. 300 ve 500 kilometrelik menziller oldukça rekabetçi diyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil için geri sayım başladı

8 yıl pil garantisi sunacağı açıklanan yerli otomobilin bakım maliyetinin de çok düşük olduğu belirtiliyor. Yerli otomobilde benzinli ve dizel araçlardaki gibi mekanizmalar olmadığı için bakım maliyetinin düşük olacağını söylemek mümkün. Dijital ayna ve saklı kapı kolu gibi yenilikçi teknojilerin de kullanıldığı otomobilin konsolunda üç alt merkezde bir adet olmak üzere toplamda dört ekran karşımıza çıkıyor. Yerli otomobili 2022 yılında yollarda görmeye başlayacağız. Sizler gibi biz de yerli otomobil modelinin gelmesini merakla bekliyoruz. Satış fiyatı henüz netlik kazanmayan otomobille ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.