reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil için yeni açıklamalar; “Bir mobil akıllı cihaz projesi”

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) üreteceği yerli otomobil cephesinden açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Yerli otomobil hakkında çalışmalar tüm hızı ile sürerken açıklamaların da ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) iş birliği ile gerçekleştirilen 9. Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması’nda konuştu. Online olarak gerçekleştirilen yarışma sonrası dikkat çeken açıklamalar yapan Kacır, bu milli projenin bir otomobil olmaktan daha öte olduğunu söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, “Milli Teknoloji Hamlesi, bir yönüyle de daha yüksek katma değerli üretime geçmenin, araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yoğunlaştırmanın, inovasyon ve yenilik odaklı çalışmaların ve tasarıma değer vermenin adı.

Bu doğrultuda, önümüzdeki dönemde sektör paydaşlarıyla birlikte hazırlamakta olduğumuz mobilite teknolojileri yol haritasını, kamuoyu ile paylaşıyor olacağız. Tüm mobilite uygulamalarında, yerli ve milli teknoloji ürün ve hizmetlerine yönelik atılımlarımızı, eylemlerimizi kamuoyuna ilan ediyor olacağız. Otomotiv sektörü, 30 milyar dolara yakın ihracatıyla Türkiye’nin önemli sanayi sektörlerinden. Sektörün en önemli gelişimlerinden biri, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Projesi. TOGG, aslında bir otomobil projesi olmanın ötesinde, mobil akıllı cihaz projesi olarak öne çıkıyor.” ifadelerine yer verdi. Gelişmeler LOG.com.tr’de olmaya devam edecek.

Yerli otomobil cephesinden yeni batarya paylaşımı